Knauf Knauf

Hesaplamalar

Projenize özel:

Kuru yapı imalatlarınızın ses yalıtımı, ısı yalıtımı, akustik veya statik açıdan beklentileri karşılayıp karşılamadığını, konusunda uzman ekibimizin sizlere özel olarak yaptığı hesaplamalarla belirleyebiliyoruz. Benzer hizmetleri birçok farklı adresten almak yerine, işin uzmanlarına sorun.

teknik@knauf.com.tr
Weiter

Isı Yalıtımı Hesaplama

.
Güvenli tarafta kalmak için cebinizden daha fazla ödemeyin

Dış cephe kuru duvarlarınızın ısıl dirençlerini, Amerika ve Avrupa’dan akredite ısı yalıtım programları ile hesaplayabiliyoruz. Bu sayede duvarda kullanılması gereken ürünlerin özelliklerini, talebi net bir şekilde yerine getirecek şekilde belirleyebiliyoruz. Duvarın dış yüzünde veya içerisinde kullanılması gereken ısı yalıtım levhasının kalınlığını ve özelliklerini, imalatın gerçekleştiği yerin iklim şartlarını göz önüne alarak belirleyebiliyoruz.

Aynı zamanda, kullanılan profil kalınlıklarına ve sıklığına göre ısı köprülerini ve bu sebeple oluşabilecek yoğuşma riskini hesaplayabiliyoruz. Gerekli görülürse profil, ısı yalıtım levhası vb. ürünlerde değişikliklere gidilmesini öneriyoruz; yoğuşma riski bulunan bölgeler için detaylı çözüm önerileri sunuyoruz

Bizden alacağınız bu hizmet ile ısı yalıtım kriterlerinizi sağlayan, sağlıklı, konforlu, yoğuşmadan ve küften uzak cephe sistemleri tasarlayabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Rüzgar Yükleri

.
Cephe duvarlarınız rüzgara da dayanıklı mı?

Almanya ile ortak olarak kullanılan 2 adet statik hesaplama ve simülasyon programları sayesinde, cephe duvarlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Cephe yüksekliğine ve bölgedeki rüzgar gücüne göre yapılan hesaplamalar sayesinde, duvarda kullanıma uygun profil kalınlıklarını ve tipini, uygulanacağı aks aralıklarına kadar tüm bilgiler bu yazılımlar sayesinde elde edilebilmektedir.

Duvarlarınızın imalatına, rüzgar dayanımına bakmadan geçmeyin…

Ses Yalıtımı

.
Sessiz ve huzurlu mekanlar elde etmek o kadar da zor değil!

Yaşam alanlarındaki gürültü düzeylerinin, mekânsal konforun sağlanması üzerindeki etkisi, özellikle son zamanlarda yapılan araştırmalarla daha çok önem kazanmıştır. Mekanların birbirinden ayıran duvar ve tavan imalatlarını, mekanın kullanım amaçlarına göre, global normlar dikkate alarak belirlenmesi anahtar rol oynamaktadır. Peki, sizin duvarlarınız yeterli ses yalıtımına sahip mi?

Akustik laboratuvar ve danışmanlarca kullanılan, akredite hesaplama programları sayesinde tasarladığınız veya mevcut duvar veya tavanlarınızın hava yollu ses yalıtım değerlerini sizler için hesaplıyoruz. Ardından kullanım alanına göre uygun ses yalıtım değerine sahip sistem ve çözüm önerilerini sunuyoruz. Bu sayede, sessiz ve konforlu alanlar yaratmanıza yardımcı oluyoruz.

Siz siz olun, duvarlarınızı olması gereken ses yalıtımını ikinci bir işleme gerek kalmadan, tek seferde sağlayın...

Mekansal Akustik

.
Mekanlarınızda çınlama problemi mi var?

Sadece insan trafiğinin yoğun olduğu restoran, otel vb. mekanlarda değil, özellikle okul ve konutlarda da çok önemli olan çınlama problemlerini bizlere danışarak çözebilirsiniz. Özellikle sınıf, hastane vb. gibi konuşmanın önemli olduğu alanlarda, mekanların akustik düzenlemeler yapılarak tasarlanması gerekmektedir.

Tarafımızca hazırlanmış yazılımlarla, mekan ölçülerine göre yapılması gereken Knauf tavan, duvar ve zemin sistem önerilerimizi temin edebilirsiniz. Mekan içerisindeki çınlama sürelerini optimum düzeylere çekmek için gerekli olan ses yutucu ürünleri, kullanım oranlarını ve uygulama detaylarını tarafımızdan temin edebilirsiniz.