Knauf Knauf

Sismik Tasarım

Knauf ile depreme dayanıklı yapılar

Weiter

Sismik Tasarımın Avantajları

 • Depreme Dayanıklı Yapılar

  Depreme dayanıklı yapılar oluşturur

  Depremler tüm dünyada insanlar, çevre ve doğa için büyük tehlike oluşturmaktadır. Depremlerin çoğu küçük yoğunluktadır ve nispeten az hasara neden olur. Bununla birlikte, küçük ölçekli depremlerin bile çarpıcı sonuçları olabilir. Özellikle birden fazla ve coğrafi olarak hassas alanlarda meydana gelirlerse, depremler binanın temel yapısını uzun vadede - en kötü durumda, bölge sakinlerinin veya kullanıcıların bilgisi olmadan olumsuz yönde etkileyebilir.
  Depremlerin yol açtığı hasarın artmasının diğer nedenleri, gittikçe yoğunlaşan bina gelişmeleri, yüksek riskli alanların inşaat kullanımı ve çoğu durumda depreme dayanıklı bir binanın gereksinimlerini karşılamayan izinsiz binalardır.
 • Riskleri azaltır

  Riskleri azaltır

  Sistemlerimiz, sismik tasarımda önemli bir rol oynamaktadır. Destekleyici olmayan bölme duvarları olarak, depremle ilgili kuvvetler için daha az "hassas kütle" sağlarlar; duvar sistemlerimiz ile inşa edilmiş bir binanın toplam ağırlığının oldukça düşük olduğu ve bir deprem durumunda destek yapılarında daha az ağırlık olması nedeniyle daha az gerginlik olduğu da bir gerçektir. Bu tür bir yapının bir diğer avantajı, büyük deformasyonlar olsa bile, duvar sistemlerinin alan tanımlayıcı işlevini sürdürdüğü faktördür. Bu şekilde, bu tasarım, destek elemanlarının, örneğin bir depremin neden olduğu patlamalardan tamamen arındırılmasını etkili bir şekilde önler.
  Sistemlerimiz çok yönlü kullanıma sahiptir. Bu, depreme dayanıklı tadilattan - örneğin, betonarme çerçeve konstrüksiyonlarının desteklenmesi gibi - yeni binalara kadar uzanmaktadır.

Önerilen ürünler

 • Sismik Çelik Dübel

  Sismik Çelik Dübel M6x25

  Asma tavan sistemlerinde, sismik özellikli askı sisteminin betonarme döşemeye sabitlenmesinde kullanılan sismik özellikli dübeldir.
  Sismik Çelik Dübel M6x25
 • Nonius Askı Çerçeve Elemanı

  Nonius Askı Çerçeve Elemanı

  Nonius Üst Parça ile Tavan C Profillerini (UA Profillerini) birbirine bağlayan parçadır. Nonius Askı Çerçeve Elemanı
 • Nonius Askı Üst Parça

  Nonius Askı Üst Parça

  Asma tavan sistemlerini tavana bağlayan askı elemanıdır.

  Nonius Askı Üst Parça
 • Nonius Bağlantı Teli

  Nonius Bağlantı Teli

  Nonius Üst Parça ve Nonius Askı Çerçeve Elemanını birbirine bağlayan teldir.
  Nonius Bağlantı Teli